Bezpłatny (współfinansowanym z środków UE) kurs „Zostań także inżynierem” w Katowicach

Pragniemy Państwa serdecznie zaprosić do udziału w bezpłatnym (współfinansowanym ze środków UE) kursie „Zostań także inżynierem” organizowanym przez projekt „Przedsiębiorcza Uczelnia”. Kurs jest kierowany do osób pracujących lub poszukujących zatrudnienia w firmach, w których wymagane jest posługiwanie się współczesnymi technikami modelowania konstrukcji, analizą jakościową i ilościową procesów technologicznych.

 

Celem kursu jest podwyższenie poziomu kompetencji słuchaczy do podejmowania dalszej aktywności edukacyjnej i zawodowej oraz jakości kształcenia zawodowego, a także podniesienie pewności siebie i samoakceptacji, przygotowanie do aktywnego poszukiwanie zatrudnienia.

 

W programie w prowadzenie do zagadnień projektowania, kształcenie umiejętności posługiwania się środkami informatycznymi, korzystanie z oprogramowania, zastosowanie matematyki wyższej w zagadnieniach technicznych, zapoznanie z technikami, analizą
i projektowaniem systemów.

Program kursu:

  1. Elementy logiki
  2. Elementy matematyki wyższej
  3. Zastosowanie oprogramowania w symulacji układów cyfrowych
  4. Elementy programowania komputerów
  5. Narzędzia wspomagające pracę zespołów projektowych 
  6. Techniki wytwarzania oprogramowania
  7. Analiza i projektowanie systemów (CAD/CAM, AutoCAD)

 

Kurs rozpocznie się od 2 października 2012r. Rekrutacja rozpocznie się od 10.09.2012r. i będzie trwała do 21.09.2012r. 

Zgłoszenia na kurs będą przyjmowane po rozpoczęciu naboru. Dokumenty napływające przed lub po terminie naboru nie będą brane pod uwagę.

Każdy Beneficjent Projektu, może skorzystać tylko z jednego kursu realizowanego w jego ramach. Osoby, które brały udział w innych kursach organizowanych przez Projekt nie mogą wziąć udziału w tej edycji kursu.

Zajęcia odbywają się na Wydziale Nauk Społeczno-Pedagogicznych w Katowicach.

Pełen harmonogram kursu jest dostępny TUTAJ.

Do udziału w kursie w pierwszej kolejności przyjmowane są osoby niepełnosprawne.

Wszystkie osoby zainteresowane wzięciem udziału w zajęciach, powinny wypełnić kwestionariusz i przesłać go na numer faksu 32 258 27 06 lub adres e-mail katowice@wsptwp.eu.  

Kwestionariusze można też składać bezpośrednio w dziekanacie Wydziału Nauk Społeczno- Pedagogicznych w Katowicach, ul.Katowicka 27, 40-173 Katowice.

Studia podyplomowe
kursy i szkolenia
stae i praktyki
e-learning
niepelnosprawni
pracownicy