Opinie o Projekcie

Poniżej prezentujemy opinie studentów, kursantów, uczestników konferencji, stypendystów biorących udział w Projekcie „Przedsiębiorcza Uczelnia”.

Opinie uczestników konferencji „Student na lokalnym rynku pracy”

Opinie są dostępne TUTAJ

Roman Bocian absolwent studiów podyplomowych „Komunikacja w biznesie

„Jestem bardzo wdzięczny za możliwość ukończenia studiów podyplomowych w WSP TWP w Warszawie na kierunku komunikacja w biznesie.Dzieki dofinansowaniu EFS w ramach projektu „Przedsiębiorcza Uczelnia” znacząco obniżyły się moje koszty uczestnictwa w zajęciach.Doświadczona kadra to niewątpliwy atut Państwa Uczelni.Dzięki ukończonym studiom zdobyłem nowe kwalifikacje, które umożliwiły mi zmianę pracy.”

Adam Mikołajczyk uczestnik kursu „Gender Mainstreaming”- wideo wypowiedź TUTAJ

Natalia Krupińska pracownik samorządowy, absolwentka studiów „Samorząd terytorialny” na WSP TWP w Warszawie

Praca w samorządzie terytorialnym wymaga wiedzy opartej na znajomości wielu na pozór niezwiązanych ze sobą dziedzin nauki: ekonomii, zarządzania, politologii, prawa administracyjnego, czy komunikacji społecznej. Mimo, iż w samorządzie terytorialnym pracuję od wielu lat, wielokrotnie odczuwałam, że moje ekonomiczne wykształcenie jest niewystarczające. Decydując się na studia podyplomowe „Samorząd terytorialny”, podjęłam dobrą decyzję, gdyż pomogły mi zgłębić zagadnienia, w których, mimo samodzielnych wysiłków, odczuwałam braki. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie pasja i entuzjazm niezwykle zaangażowanych wykładowców – zwłaszcza autorów projektu.

Organizatorzy studiów zadbali, aby program dostarczył studentom niezbędną wiedzę oraz
o to, aby wiedzę tę przekazali wybitni wykładowcy – praktycy. Podczas zajęć nie zabrakło również wielu rewelacyjnie zorganizowanych ćwiczeń – symulacji prawdziwej sesji rady gminy, czy wyborów. Do takiej formy zajęć trzeba przygotować się nawet lepiej niż do zwykłych wykładów i egzaminów, a do tego gwarantują, że pewnych zagadnień po prostu nie sposób już zapomnieć.

Do sukcesu, jakim zakończyły się studia niewątpliwie przyczyniła się również możliwość spotkania wśród innych słuchaczy wielu wspaniałych ludzi – praktyków pracujących
w jednostkach organizacyjnych samorządu terytorialnego różnego szczebla, specjalizujących się w różnych dziedzinach. Pozwoliło to na wymianę doświadczeń i spostrzeżeń na te same problemy z odmiennych punktów widzenia. Cieszę się, że miałam możliwość wzięcia udziału w tym wspaniałym projekcie. Myślę, że każdy z nas jest teraz bardziej zaangażowany nie tylko w swoją pracę, ale również w sprawy wspólnot samorządu terytorialnego, których jest integralną częścią.

Róża Rotter pracownik samorządowy, absolwentka studiów „Samorząd terytorialny” na WSP TWP w Warszawie

Studia podyplomowe Samorząd Terytorialny w Wyższej Szkole Pedagogicznej TWP w Warszawie mogę polecić każdemu kto jest zainteresowany wykładaną tematyką.

Jako pracownik samorządowy uważam, że to najlepszy sposób na podniesienie kwalifikacji zawodowych czy też doskonalenie kompetencji. Jest to również interesująca oferta dla wszystkich ceniących sobie własny rozwój. Na szczególne uznanie zasługuje ciekawy program studiów oraz świetni wykładowcy. Wiedza teoretyczna jak również praktyczna jest tu przekazywana w sposób przystępny i efektywny. Nie bez znaczenia jest także możliwość wymiany doświadczeń zawodowych z innymi uczestnikami studium. Ogromnie się cieszę, iż poszerzoną wiedzę i nabyte umiejętności będę mogła wykorzystać w swojej codziennej pracy.

Studium „Samorząd Terytorialny” to gwarancja uzyskania wysokich kwalifikacji zawodowych oraz poczucie, iż jest się „prawdziwym samorządowcem”.

Edyta Gawrońska pracownik samorządowy, absolwentka studiów „Samorząd terytorialny” na WSP TWP w Warszawie

Szukałam studiów podyplomowych o tematyce związanej z samorządem terytorialnym, z racji mojej pracy. Studia na WSP TWP spełniły moje oczekiwania, ugruntowując i poszerzając wiedzę (zwłaszcza np. z zakresu k.p.a.).

Zajęcia były interesujące, prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczestników. W trakcie trzech semestrów zetknęłam się nie tylko z teorią, ale także z praktycznym aspektem funkcjonowania różnych samorządów (chociażby podczas dyskusji, jakie powstawały przy konfrontacji teorii z praktyką).

Prowadzący byli otwarci na pytania i chętni do pomocy w rozwiązywaniu problemów, a przy tym bardzo sympatyczni i życzliwi. Nie mam wątpliwości, że były to osoby z ogromną wiedzą i doświadczeniem zawodowym!

Mogę jeszcze tylko dodać, że spotkałam na tym kierunku naprawdę fantastycznych ludzi – poczynając właśnie od Wykładowców, przez Panie z Dziekanatu po Koleżanki i Kolegów z roku:)

Maciej Sotomski pracownik samorządowy, absolwentka studiów „Samorząd terytorialny” na WSP TWP w Warszawie

Studia prowadzone były w sposób profesjonalny. Bardzo dobra kadra naukowa zaangażowana w tok studiów. Kompetentni i doświadczeni wykładowcy.

Nowoczesny sposób prowadzenia zajęć. Duża otwartość na zmiany proponowane przez słuchaczy, dotyczące zarówno spraw merytorycznych, jak i organizacyjnych.

Ponadto tematyka studiów była zgodna z moją pracą (pracuje w jednostce samorządu terytorialnego). Zdobyłem jak również pogłębiłem dzięki studiom praktyczną wiedzę z dziedziny samorządu terytorialnego. Zdobyta wiedza pomaga mi w mojej codziennej pracy w samorządzie.

Dr. Anna Andrzejwska stypendyska Projektu w latach 2009-2010r.

Opinia jest dostepna TUTAJ

Dr. Rajmund Morawski stypendysta Projektu w latach 2009-2010r.

Opinia jest dostepna TUTAJ

Dr. Małgorzata Przybysz- Zaremba stypendystka Projektu w latach 2009-2010r.

Opinia jest dostepna TUTAJ

Studia podyplomowe
kursy i szkolenia
stae i praktyki
e-learning
niepelnosprawni
pracownicy