„Dzień Pracy i Edukacji”- podsumownie

W czwartek 09.09.2010 r. w Wydziale Nauk Społecznych WSP TWP w Warszawie odbyła się impreza o nazwie „Dzień Pracy i Edukacji”.
W wydarzeniu wzięło udział 33 wystawców – firm, instytucji oraz organizacji pozarządowych.               

 W ciągu czterech godzin trwania wydarzenia odwiedziło je kilkaset osób – głównie mieszkańców Ochoty.

-Zainteresowanie wydarzeniem przekroczyło nasze wszelkie oczekiwania – mówi Magdalena Zawal z Akademickiego Biura Karier WSP TWP w Warszawie – jesteśmy zadowoleni, że udało nam się przyciągnąć tak wielu mieszkańców warszawskiej Ochoty tym bardziej, że planujemy tego typu imprezy powtarzać regularnie.

W trakcie wydarzenia przybyli goście wysłuchali wykładów, wzięli udział w warsztatach na temat obowiązków pracodawcy względem pracowników, wolontariatu europejskiego, profesjonalnego przygotowania CV i listu motywacyjnego, roli szkoleń w rozwoju kariery, przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej, pracy w organizacjach pozarządowych czy programów praktyk zagranicznych.

Odwiedzający skorzystali z usług doradcy zawodowego, uzyskiwali porady od pracowników Państwowej Inspekcji Pracy oraz zapoznawali się z ofertami pracy udostępnionymi przez firmy Gi Group, HRK i Manpower.  Gościom zaprezentowano także oferty wolontariatu i pracy w organizacjach pozarządowych m.in.: Fundacji TUS, Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich, Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, Wysypy Leonarda- Akademia Dzieci Ciekawych Świata.

 
Odwiedzający otrzymywali również bezpłatną publikację pt. „Rynek pracy otwarty dla wszystkich”, wydaną przez WSP TWP w Warszawie w ramach Akademickiego Biur Karier.
Pełną listę wystawców oraz plan imprezy można znaleźć w folderze „Dnia Pracy i Edukacji” dostępnym TUTAJ

Imprezę zorganizowało Akademickie Biuro Karier w ramach Projektu „Przedsiębiorcza Uczelnia”.

Organizatorzy dziękują  Burmistrzowi Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy – Panu Maurycemu Komorowskiemu oraz Dyrekcji Urzędu Pracy m.st. Warszawy , patronom medialnym, wystawcom i wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji cyklicznej już imprezy. Mamy nadzieję, że przy kolejnej edycji „Dnia Pracy i Edukacji”  będziemy mogli liczyć na Państwa udział.

Impreza była współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z imprezy.

Wypowiedzi wystawców można znaleźć na kanale Youtube.com, Projektu „Przedsiębiorcza Uczelnia” www.youtube.com/Przedsiebiorcza

Studia podyplomowe
kursy i szkolenia
stae i praktyki
e-learning
niepelnosprawni
pracownicy